I

I

I

I

I

I

I

Produkčná firma DONA MULTIMEDIA vznikla spojením dvoch podnikateľských subjektov, reklamnej agentúry s výrobcom videofilmov. Jej hlavnou tvorivou osobnosťou a majiteľom je producent, scenárista a televízny režisér Ján Genserek, bývalý dlhoročný pracovník Československej a Slovenskej televízie.

DONA MULTIMEDIA ponúka komplexnú dodávku projektov z oblasti tvorby dokumentárnych filmov, populárno - vedeckých a výukových filmov, firemných zákazkových filmov, realizáciu televíznych a kino reklamných spotov. Ďalšou rozsiahlou oblasťou je tvorba cudzojazyčných mutácií filmov, multimediálnych prezentácií, authoring DVD titulov a výroba DVD kópií.

Firma disponuje profesionálnym technickým vybavením pre snímanie obrazu, postprodukciu, grafické práce a authoring DVD. Kooperuje s firmami, ktoré vlastnia zariadenia k realizácii špeciálnych záberov - kamerové žeriavy, steadicam. Dlhodobo má veľmi dobrú spoluprácu s banskobystrickým a bratislavským štúdiom Slovenského rozhlasu.

Z vlastných zdrojov firma financovala výrobu filmov, ktoré propagovali novovzniknutú Slovenskú republiku. Filmy Slovensko, krajina pod Tatrami, Vysoké Tatry, Banská Bystrica a ďalšie. Kópie týchto filmov sa prostredníctvom obchodnej siete a veľvyslanectiev SR dostávali do celého sveta. Videokazety v darčekovom balení /Slovensko, krajina pod Tatrami a Vysoké Tatry/ boli jedinými videokazetami na Slovensku, ktoré boli distribuované v takejto reprezentatívnej podobe.

Portfólium firmy tvorí vyše 160 realizovaných autorských projektov v rôznych jazykových verziách a niekoľko desiatok titulov dabingu filmov.

Niektoré realizované filmy a reklamné kampane sa pravidelne vysielajú v Slovenskej televízii, v televízii Markíza, TA3 a v regionálnych televíziách.

Multimediálne prezentácie na CD nosičoch a tvorbu interaktívnych DVD titulov firma realizuje na kľúč, od vypracovania úvodnej koncepcie až po dodanie kópií a ich zabalenie.

Firma je autorom projektu a prevádzkovateľom internetovej televízie DONA TV.

Profil firmy

© 2004 - 2012 DONA MULTIMEDIA, Banská Bystrica. Všetky práva vyhradené. Design Agrafik s.r.o.